Pożar hali produkcyjno-magazynowej przy ul. Frezerów w Lublinie

Dnia 21 stycznia 2020 roku o godzinie 14:12 do Komendy Miejskiej PSP w Lublinie wpłynęło zgłoszenie o dużym zadymieniu wydobywającym się z hali produkcyjno-magazynowej mieszczącej się przy ul. Frezerów w Lublinie. Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów PSP stwierdzono, że zadymienie wydobywa się z środka hali oraz z dachu budynku.

W pierwszej fazie działań wprowadzono do wnętrza obiektu roty ratownicze, których zadaniem było zlokalizowanie oraz ugaszenia pożaru, a także przeszukanie pod kątem obecności osób poszkodowanych. Jednocześnie przy wykorzystaniu  drabin mechanicznych rozpoczęto gaszenie pożaru dachu. Po zlokalizowaniu pożaru skontrolowano pogorzelisko z wykorzystaniem kamery termowizyjnej.W wyniku pożaru zniszczeniu uległo poszycie dachu na powierzchni

ok. 80 m2 oraz elementy wyposażenia hali produkcyjno-magazynowej.W działaniach, które trwały ponad 3,5 godziny brało udział 13 zastępów straży pożarnej ? 37 strażaków, Policja oraz zespół ratownictwa medycznego. Na miejsce działań przybył Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Lublinie st. kpt. Rafał Goliszek, a także Grupa Operacyjna Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

 

Opracowanie i zdjęcia: kpt. Andrzej Szacoń

Skip to content