logo Państwowej Straży Pożarnej

Dotacje dla OSP 2021 – wydatki inwestycyjne

W związku z potrzebą przedstawienia KW PSP w Lublinie listy jednostek OSP ubiegających się w 2021 roku o dofinansowanie zakupu sprzętu ratowniczo-gaśniczego w ramach wydatków majątkowych (cena jednostkowa powyżej 10 tys. zł) ze środków:

1. Narodowego/Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej;
  2. Dotacji dla jednostek OSP włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego (dotacji KSRG);
  3. Dotacji dla jednostek OSP spoza KSRG (dotacji MSWiA).

Informuję, że Komenda Miejska PSP w Lublinie rozpoczęła przyjmowanie potrzeb podległych jednostek OSP.

W związku z tym, że wykazy sprzętu jaki można nabyć w ramach dotacji KSRG oraz MSWiA w roku 2021 nie zostały jeszcze zaakceptowane proszę bazować na umieszczonych poniżej projektach wykazów.

Zapotrzebowania mogą być przesłane do KM PSP w Lublinie bezpośrednio przez jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych.

W wykazach proszę nie uwzględniać potrzeb w zakresie zakupów pojazdów ratowniczo-gaśniczych.

Prosimy o przesłanie potrzeb tylko w zakresie wydatków majątkowych ? koszt jednostkowy powyżej 10 tys. zł. Potrzeby w zakresie wydatków bieżących będą zbierane w innym trybie.

Zapotrzebowania należy przesłać wersji edytowalnej w formie tabeli umieszczonej poniżej. Ostateczny termin przesłania tabel – 3 marca 2021 roku do godz. 12:00 na adres: sekretariat@kmpsp.lublin.pl. W przypadku pytań proszę o kontakt z Wydziałem Operacyjno-Szkoleniowym Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie ? tel. (81) 53 51 350/351.

Wzór tabeli i projekty wykazów sprzętu:

1. Potrzeby OSP
  2. Projekt asortymentu dotacje MSWiA