Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Drogie Panie!

W dniu Waszego święta załoga Komendy Miejskiej PSP w Lublinie składa najserdeczniejsze życzenia  zdrowia, szczęścia oraz pomyślnej realizacji życiowych planów i marzeń. Kobietom wspierającym szeregi naszej formacji życzymy również satysfakcji i poczucia wartości z pełnionej służby i poświęcenia drugiemu człowiekowi. Kobieta w straży pożarnej to osoba posiadająca cechy wyróżniające ją również w życiu codziennym.

Zawód strażaka to misja niesienia pomocy, a jednocześnie codzienna praca nad sobą oraz rozwój na wielu płaszczyznach. Podczas drogi zawodowej zdobywamy umiejętności, kompetencje, doskonalimy się w wielu dziedzinach, podnosimy kwalifikacje, poszerzamy wiedzę. Jednak bycie strażakiem to również obowiązek dbania o sprawność fizyczną, gdyż dobre przygotowanie fizyczne gwarantuje właściwe wykonywanie obowiązków. Ciało jest  bardzo ważnym narzędziem pracy strażaka, musi więc utrzymywać je w ciągłej sprawności. Doskonalenie właściwości motorycznych, takich jak siła, wytrzymałość i szybkość są niezbędnymi czynnikami wpływającymi na jakość działań, a przede wszystkim istotnymi elementami bezpieczeństwa strażaka i osoby poszkodowanej. Ratowanie życia drugiego człowieka jest wręcz uzależniające – motywuje do działania i pomaga nam podołać wyzwaniom.

Zostać strażakiem nie jest łatwo, ale gdy człowiek o czymś mocno marzy jest w stanie to osiągnąć.

Udowadnia to st. str. Magdalena Gorzel, pełniąca służbę w naszej komendzie, prywatnie mama oraz druhna OSP Wilczopole. Od dziecka marzyła o byciu strażakiem i to pragnienie udało jej się zrealizować. Dwa lata spędziła w służbie na podziale bojowym. Aktualnie pracuje w wydziale kontrolno- rozpoznawczym, a do jej zadań należy między innymi prewencja społeczna oraz nadzór nad Interaktywnym Centrum Edukacji Przeciwpożarowej.

„Po urlopie macierzyńskim wróciłam do podziału, jednak było mi ciężko 24 godziny być bez dziecka. Jednak nie żegnam się z podziałem, na co dzień jestem ochotnikiem w OSP Wilczopole, staram się być na bieżąco z wiedzą oraz z kondycją fizyczną by móc jeszcze brać udział w akcjach i pomagać innym.” mówi Magdalena. Jej przykład pokazuje, że kobieta może na równi z mężczyzną realizować swoje pasje zawodowe. Chcemy by kobiety nie obawiały się, że strażak to zawód męski i śmiało wkraczały w szeregi PSP.

Dziękujemy siłowni SAMSON za umożliwienie treningu i wykonanie sesji fotograficznej.

Materiały: KM PSP w Lublinie