Zgrupowanie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego PSP w Lublinie

W dniach od 30.05 do 11.06.2022r. nad jeziorem Białym w Okunince odbyło się zgrupowanie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego PSP w Lublinie.

 

Podczas zgrupowania nurkowie doskonalili swoje umiejętności, które wykorzystują później podczas działań związanych z ratownictwem wodnym. Codziennie realizowana była część teoretyczna oraz praktyczna.

 

Kilkunastodniowe ćwiczenia składały się z wielu istotnych bloków tematycznych. Między innymi przypomniane i przećwiczone zostały zagadnienia związane z medycznymi aspektami nurkowania, ratownictwem i autoratownictwem nurkowym, ratowaniem życia i mienia na obszarach wodnych, konfiguracją sprzętu czy też bez przyrządowymi i przyrządowymi metodami poszukiwawczymi.

 

Oprócz wspomnianych ćwiczeń w trakcie zgrupowanie miało miejsce przygotowanie kandydatów na kurs specjalistyczny Młodszego Nurka MSWiA. Do w/w przygotowywali się: Mróz Grzegorz, Pytka Ireneusz, Czech Paweł oraz i Bilski Eryk. Kandydaci którzy pozytywnie przeszli część przygotowawczą będą w najbliższym czasie skierowani do Ośrodka Szkolenia Nurków w Bornym Sulinowie a po jego ukończeniu otrzymają stopień Młodszego Nurka MSWiA.

 

Opracowanie i zdjęcia: asp. Marcin Fatla

 

Skip to content