Zawody o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w kolarstwie szosowym

 

W dniu 2 sierpnia 2014 r. w Jastkowie koło Lublina odbyła się III edycja zawodów o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w kolarstwie szosowym. 

 Wyścig odbył się na trudnej rundzie długości 7,5 km, a strażacy mieli okazję ścigać się razem z licencjonowanymi kolarzami kategorii MASTERS, gdyż zawody odbyły się w ramach „I Wyścigu Legionów”. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, oprócz czołówki amatorów ścigania z Polski, w zawodach wzięli udział także kolarze z Ukrainy, Francji i Belgii. Na ich tle strażacy zaprezentowali się bardzo dobrze, nawiązując równorzędną walkę i dojeżdżając do mety w czołówce wyścigu. Pomimo dość krótkiego dystansu, bo zaledwie 54 km, wyścig był bardzo trudny ze względu na dochodzący do 35° C upał oraz wymagającą trasę, na której było wiele trudnych technicznie zakrętów i krótkich, ale stromych podjazdów.   

W poszczególnych kategoriach wiekowych w wyścigu strażaków zwyciężyli:

kat. M 20 (A) – Adrian Bralewski – Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie,

kat. M 30 (B) – Janusz Kędzierski – KM PSP w Lublinie,

kat. M 40 (C) – Ireneusz Stafiej – KP PSP w Nisku,

kat. M 50 (D) – Wiesław Leśniakiewicz – Komenda Główna PSP.

W ramach zawodów o Pucharu Komendanta Głównego PSP zostaną rozegrane w tym roku jeszcze dwa wyścigi: 8 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej w ramach amatorskiego Tour de Pologne oraz 24 sierpnia w Warszawie w ramach Memoriału Stanisława Królaka.

 

 Zobacz więcej …

 
 
 
tekst: bryg. Michał Badach KM PSP Lublin

 

Skip to content