Samochód strażacki jadący po śliskiej nawierzchni

Zajęcia JRG Nr 3 z zakresu doskonalenia techniki jazdy

Podczas dojazdu pojazdów pożarniczych do miejsc prowadzenia działań ratowniczych niezwykle ważnym kryterium jest czas. Szybki przyjazd strażaków zwiększa szanse na uratowania życia i zdrowia ludzi poszkodowanych w wypadkach i pożarach. Równie istotne jest zapewnienie bezpieczeństwa innym użytkowników dróg oraz przewożonej załodze. W celu doskonalenia umiejętności prowadzenia pojazdów pożarniczych w trudnych warunkach atmosferycznych, strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 w Lublinie odbyli zajęcia na płycie poślizgowej Ośrodka Doskonalenia Technik Jazdy WORD w Lublinie. Szkolenie zostało przeprowadzone przez profesjonalnego instruktora. Obejmowało m. in. doskonalenia awaryjnego hamowania oraz omijania przeszkód.

Składamy serdeczne podziękowania kierownictwu Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy WORD w Lublinie za udostępnienie obiektu oraz przeprowadzenie zajęć.

Zdjęcia: JRG Nr 3 w Lublinie