XXVIII Ogólnopolskie Zawody w Ratownictwie Górskim: Mistrzostwo na Szczelińcu Wielkim

W dniach od 1 do 3 września 2023 roku, Szczeliniec Wielki w Górach Stołowych stał się areną niezwykłej rywalizacji podczas XXVIII Ogólnopolskich Zawodów w Ratownictwie Górskim. Wydarzenie, rokrocznie organizowane przez Grupę Sudecką Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (GOPR), przyciągnęło 23 drużyny z całego kraju, w tym 10 drużyn z GOPR i 13 zespołów spoza tej organizacji.

 

Ratownicy, w trakcie zawodów, podczas blisko pięciokilometrowego biegu w warunkach górskich musieli stawić czoła kilku wyzwaniom w technikach linowych. To była nie tylko okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, ale także do wymiany doświadczeń i doskonalenia technik ratowniczych.

W klasyfikacji generalnej, trzeci czas zawodów uzyskała reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, w skład której wchodzili strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 w Lublinie. To już drugi rok z rzędu, kiedy to reprezentacja województwa lubelskiego broni swojego miejsca na podium. Ich zaangażowanie znów zapadło w pamięć wszystkim uczestnikom i widzom.

 

XXVIII Ogólnopolskie Zawody w Ratownictwie Górskim na Szczelińcu Wielkim były okazją do podniesienia kunsztu ratowniczego oraz dowodem na to, że w górach można liczyć na oddaną i profesjonalną pomoc. Wydarzenie to nie tylko promuje bezpieczeństwo, ale także wzmacnia współpracę między różnymi jednostkami ratowniczymi. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom udanego wydarzenia!

 

Opracowanie: mł. bryg. Dariusz Lis

Zdjęcia: JRG-2

 

Skip to content