Wóz strażacki oraz wrak samochodu osobowego marki Nissan

Wypadki drogowe w ostatni weekend

W dniach 29-30 maja 2021 r. na terenie działania KM PSP w Lublinie doszło do 5 wypadków drogowych, w których rannych zostało 5 osób.

W sobotę 29 maja dwukrotnie do wypadków drogowych wyjeżdżali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Bełżycach. Pierwsze zdarzenie miało miejsce o godz. 12:40 w miejscowości Malinowszyczynza, gdzie doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. W wyniku wypadku ranny został mężczyzna w wieku 76 lat. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. W działaniach brały udział zastępy z JRG w Bełżycach, JRG w Opolu Lubelskim oraz OSP Osiny.

O godzinie 14:10 strażacy z Bełżyc zostali zadysponowani do Krężnicy Jarej, gdzie samochód osobowy marki Nissan uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia poszkodowany został mężczyzna  w wieku 31 lat. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu poszkodowanemu mężczyźnie pomocy medycznej. W działaniach udział brały również jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Krężnicy Jarej oraz Strzeszkowic.

29 maja o godzinie 12:22 na Alei Warszawskiej w Lublinie motocykl Suzuki uderzył w bariery energochłonne. W momencie dojazdu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego udzielał pomocy nieprzytomnemu 33 letniemu mężczyźnie. W działaniach brały udział zastępy z JRG Nr 1 oraz JRG Nr 4 w Lublinie.

W niedzielę 30 maja o godz. 10:30 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic Diamentowej i Romera w Lublinie. W wyniku wypadku ranna została kobieta w wieku 57 lat.  Działania zastępów z JRG Nr 2 polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz zneutralizowaniu wycieków.

Dwie godziny później w Borzechowie doszło do dachowania samochodu osobowego marki Peugeot. W wyniku zdarzenia ranna została kobieta w wieku 18 lat. W działaniach brały udział zastępy z JRG w Bełżycach oraz OSP Borzechów.

Zdjęcia: JRG Nr 1/JRG Nr 2/JRG w Bełżycach