Strażacy zabezpieczający samochód, który uległ wypadkowi

Wypadek w Świdniku Dużym Pierwszym

W poniedziałek 17 maja 2021 roku o godz. 8:40 na gminnej drodze w podlubelskim Świdniku Dużym Pierwszym samochód osobowy marki Volkswagen uderzył w betonowe ogrodzenie kościoła. W wyniku wypadku ciężko ranne zostały dwie osoby. Nieprzytomna pasażerka znajdowała się w pojeździe, natomiast kierowca leżał na drodze. Zanim na miejsce dojechały służby ratunkowe na pomoc poszkodowanym ruszył przebywający w okolicy funkcjonariusz JRG Nr 3 w Lublinie mł. kpt. Dariusz Bednarczyk. Udzielił on pomocy medycznej poszkodowanym. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy zabezpieczyły miejsca zdarzenia oraz kontynuowały medyczne działania ratownicze. Ranne osoby zostały przetransportowane do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

W działaniach brały udział zastępy z JRG Nr 3 w Lublinie oraz miejscowa jednostka OSP Świdnik Duży Pierwszy, łączenie 16 strażaków.

Zdjęcia: st. kpt. Tomasz Duda