Śmigłowiec pogotowia ratunkowego uczestniczący w akcji ratunkowej w Starej Wsi Drugiej

Wypadek drogowy w Starej Wsi Drugiej

14 czerwca 2021 roku o godzinie 13:00 na drodze wojewódzkiej numer 842 w miejscowości Stara Wieś Druga doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów ? ciężarowego oraz osobowego. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wykonaniu rozpoznania strażacy przystąpili do udzielenia pomocy medycznej kierowcy samochodu osobowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowany został przekazany pod opiekę ratowników medycznych. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował poszkodowanego do szpitala. Strażacy zorganizowali oraz zabezpieczyli lądowisko dla śmigłowca. Ratownicy medyczni udzielili również pomocy kierowcy samochodu ciężarowego. W wyniku wypadku ranna została kobieta w wieku 56 lat oraz mężczyzna w wieku 34 lat. Działania strażaków polegały także na odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz neutralizacji wycieków płynów eksploatacyjnych.

W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy z JRG w Bychawie, zastęp OSP Stara Wieś Druga, a także Pogotowie Ratunkowe, Policja oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zdjęcia: JRG Bychawa