Wypadek drogowy na ul. Jana Kasprowicza

Do poważnego w skutkach wypadku drogowego doszło we wtorkowy wieczór na ul. Jana Kasprowicza w Lublinie. W wyniku czołowego zderzenia samochodu dostawczego i pojazdu ciężarowego rannych zostało dwóch mężczyzn. W momencie dojazdu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej  kierowca pojazdu dostawczego był uwięziony we wraku samochodu, a nieprzytomny kierowca ciężarówki znajdował się na poboczu. Pomocy medycznej udzielali mu świadkowie zdarzenia. Strażacy po stwierdzeniu braku funkcji życiowych u poszkodowanego mężczyzny przystąpili do przeprowadzenia czynności medycznych z wykorzystaniem m. in. defibrylatora AED. Równocześnie ratownicy prowadzili działania mające na celu uwolnienie z pojazdu kierowcę samochodu dostawczego. W celu ewakuacji poszkodowanego niezbędne było wykorzystanie narzędzi hydraulicznych. Mężczyźni w wieku 40 i 60 lat zostali przetransportowani do szpitala.

Działania ratownicze trwały godzinę. Brało w nich udział 4 zastępy PSP, a także Pogotowia Ratunkowe i Policja.

Zdjęcia: JRG Nr 3 w Lublinie