Wykolejenie pociągu w miejscowości Ciecierzyn

7 czerwca 2020 roku o godzinie 14:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Lublinie wpłynęło zgłoszenie o wykolejeniu się pociągu towarowego w miejscowości Ciecierzyn na szlaku kolejowym Lublin-Łuków.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pociąg towarowy składający się z 35 pustych wagonów rozdzielił się na dwie części. 15 wagonów uległo wykolejeniu oraz przechyliło się na dwie strony nasypu. Maszynista prowadzący skład nie doznał obrażeń. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych. Na miejsce działań przybyli przedstawiciele PKP Cargo, Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie, Służba Ochrony Kolei, a także Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległo 15 wagonów oraz torowisko na odcinku około 250 metrów. Straty oszacowano wstępnie na 18 mln zł.

Działaniami ratowniczymi kierował Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Lublinie st. kpt. Rafał Goliszek. Brało w nich udział 5 zastępów PSP ? 15 strażaków oraz 2 zastępy ochotniczych straży pożarnych ? 12 strażaków.

 

Opracowanie: st. kpt. Andrzej Szacoń

Zdjęcia: st. kpt. Rafał Goliszek, kpt. Artur Chudzik

Skip to content