Wybuch gazu w miejscowości Kierz

7 października o godzinie 6:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o wybuchu gazu w miejscowości Kierz w gminie Bełżyce.

Po dojeździe na miejsca zdarzenia zastępów z JRG Bełżyce zastano uszkodzony budynek mieszkalno-gospodarczy oraz osobę poszkodowaną znajdującą się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. W wyniku rozpoznania ustalono, że doszło do wybuchu gazu propan-butan. Na skutek wybuchu doszło do znacznego uszkodzenia budynku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, częściowym zabezpieczeniu konstrukcji obiektu oraz przeszukaniu pomieszczeń. Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala. O zdarzeniu został poinformowany nadzór budowlany. W działaniach brały udział trzy zastępy z JRG w Bełżycach oraz jednostka OSP z Babina.

Prawdopodobną przyczyną wybuchu był awaria urządzenia gazowego służącego do ogrzewania pomieszczeń.

Zdjęcia: JRG Bełżyce