Samochód strażacki oraz policja na miejscu wypadku

Uszkodzony gazociąg w Wólce Abramowickiej

Prawdopodobnie niezachowanie ostrożności podczas prowadzenia prac ziemnych było przyczyną uszkodzenia gazociągu do jakiego doszło w dniu 18 marca 2021 roku w Wólce Abramowickiej. Zgłoszenie wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego o godzinie 8:15. Na miejsce zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego ?Lublin-1?. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono uszkodzenie gazociągu niskiego ciśnienia. Działania strażaków polegały na wyznaczeniu strefy niebezpiecznej oraz uszczelnieniu uszkodzonego gazociągu. Równocześnie przeprowadzono ewakuację 12 osób zamieszkujących pobliskie domy. Osoby te nie wymagały pomocy medycznej. Na miejsce wezwano Pogotowie Gazowe, które zajęło się zabezpieczeniem gazociągu.

W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów PSP ? 14 strażaków.

Zdjęcia: mł. kpt. Dariusz Burda