Uroczystości obchodów Dnia Strażaka oraz 20-lecia Państwowej Straży Pożarnej w Komendzie Miejskiej PSP w Lublinie

W dniu 15 maja br. w Trybunale Koronnym odbyły się uroczystości obchodów Dnia Strażaka połączone z 20–leciem Państwowej Straży Pożarnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To strażackie święto uświetnili swoją obecnością między innymi Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie starszy brygadier Tadeusz Milewski, przedstawiciele władz miasta Lublin i powiatu lubelskiego oraz kierownicy współpracujących na co dzień ze strażakami zespolonych służb, inspekcji i straży szczebla powiatowego. Na uroczystości nie zabrakło również emerytowanych strażaków na czele z byłymi komendantami miejskimi i rejonowymi. 

W czasie uroczystości wręczono odznaczenia, akty nadania stopni służbowych i medale. Pamiątkowymi medalami oraz dyplomami Komendanta Głównego PSP, z okazji 20-lecia Państwowej Straży Pożarnej wyróżnieni zostali przedstawiciele władz, strażacy oraz emerytowani funkcjonariusze straży pożarnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na rynku, wokół Trybunału Koronnego, spacerujący po Starym Mieście lublinianie, mogli obejrzeć z bliska najnowocześniejszy sprzęt strażacki, poznać jego możliwości i porozmawiać ze strażakami, którzy na co dzień tym sprzętem pracują. Na korytarzach Trybunału Koronnego, można było podziwiać wystawę fotograficzną przygotowaną przez Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2 w Lublinie, której tematem przewodnim była straż pożarna.

 

Zobacz więcej …

Skip to content