Uroczystość wręczenia nagród Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżnionym funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej


28 czerwca 2016 r. w MSWiA odbyła się uroczystość wręczenia nagród finansowych Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżnionym funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej, w związku z ich postawą i zaangażowaniem podczas usuwania skutków burz i nawałnic w dniach 17-20 oraz 25-26 czerwca br.

Wyróżnionych zostało 32 funkcjonariuszy PSP z komend powiatowych i miejskich z 7 województw. W tym gronie znalazł się asp. sztab. Bogdan Tylus, dowódca zmiany w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Bychawie. Asp. sztab. Bogdan Tylus wykazał się szczególnym zaangażowaniem oraz dużym profesjonalizmem podczas akcji ratowniczych, prowadzonych w dniach 17 i 20 czerwca br. Trafne decyzje oraz umiejętność dowodzenia podległymi strażakami przyczyniły się w znacznym stopniu do ograniczenia skutków nawałnic. W życiu codziennym jednostki jest szanowanym i lubianym współpracownikiem, który chętnie dzieli się rozległą wiedzą zawodową oraz nabytym doświadczeniem. W uroczystości uczestniczyli, oprócz wyróżnionych strażaków, m.in. minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak i komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Leszek Suski.
 
Opracowanie: Andrzej Szacoń na podstawie materiałów Wydziału Informacji i Promocji KG PSP;
 
Zdjęcia: Bogdan Romanowski, „Przegląd Pożarniczy”

 

Skip to content