Logo

Trzy osoby zatruły się tlenkiem węgla

W niedzielę 7 listopada 2021 r. o godzinie 21:37 strażacy z JRG Nr 1 w Lublinie zostali zadysponowani na lubelskie Stare Miasto w związku z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla mieszkańców kamienicy przy ul. Rybnej. W budynku zastano trzy osoby, które miały objawy zatrucia czadem. Urządzenia pomiarowe wykazały bardzo wysokie stężenie tego niebezpiecznego gazu. Strażacy przewietrzyli pomieszczenia. Do szpitala przetransportowano dwie osoby dorosłe oraz dziecko.

 

Od początku sezonu grzewczego odnotowaliśmy 7 zdarzeń związanych z emisją tlenku węgla.

 

Przypominamy o potrzebie stosowania czujek dymu i tlenku węgla w mieszkaniach oraz domach. Najbardziej tragiczne pożary występują w nocy, kiedy mieszkańcy śpią. Urządzenia te zaalarmują mieszkańców w przypadku wystąpienia zagrożenia. Czujki ratują życie!

 

Informacje na temat stosowania czujek, a także zagrożeń związanych z tlenkiem węgla oraz pożarami w budynkach mieszkalnych dostępne są w materiałach dotyczących kampanii społecznej ?Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa? – >  https://www.gov.pl/web/kgpsp/czujka-na-strazy-twojego-bezpieczenstwa-sezon-grzewczy-2020–2021

 

Opracowanie: st. kpt. Andrzej Szacoń

Plakat
Plakat
Plakat
Plakat
Skip to content