Zastępy straży pożarnej na miejscu pożaru

Tragiczny pożar mieszkania przy ul. Żelaznej w Lublinie

Dwie osoby zginęły w wyniku pożaru mieszkania, który miał miejsce w nocy z 18 na 19 lutego 2021 roku przy ul. Żelaznej w Lublinie. O godzinie 1:50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej w kamienicy przy ul. Żelaznej 2 w Lublinie. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1.

W momencie dojazdu zastępów na miejsce zdarzenia część mieszkańców znajdowała się na zewnątrz budynku. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdzono pożar mieszkania zlokalizowanego na parterze budynku. Strażacy niezwłocznie przystąpili do przeszukiwania pomieszczeń.  W mieszkaniu zlokalizowano dwie osoby, które ewakuowano na zewnątrz. Obecne na miejscu Zespoły Ratownictwa Medycznego udzieliły im pomocy medycznej. Pomimo długotrwałego wysiłku nie udało się uratować życia osób poszkodowanych. W wyniku pożaru śmierć poniosła kobieta w wieku 71 lat oraz mężczyzna w wieku 41 lat. Równocześnie z przeszukiwaniem pomieszczeń strażacy przystąpili do ewakuacji osób z pozostałych mieszkań. Łącznie z budynku ewakuowano 27 osób. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono wszystkie mieszkania pod kątem obecności tlenku węgla. Po dokonaniu pomiarów zezwolono na powrót mieszkańcom do budynku.

Działania trwały 1,5 godziny, brało w nich udział 3 zastępy z JRG Nr 1 w Lublinie. Działania PSP wspierało Pogotowie Ratunkowe, Policja oraz przedstawiciel Zarządzania Kryzysowego UM Lublin.

 

Zdjęcia: JRG Nr 1 w Lublinie

Opracowanie: st. kpt. Andrzej Szacoń

 

Skip to content