Tragiczny pożar domu przy ul. Szklanej w Lublinie

Jedna osoba zginęła w pożarze domu jednorodzinnego, który miał miejsce przy ul. Szklanej w Lublinie w dniu 8 grudnia 2020 r.

Kilkanaście minut po godzinie 22 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego otrzymało zgłoszenie, że z poddasza budynku mieszkalnego przy ul. Szklanej w Lublinie wydobywa się dym. Na miejsce skierowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano intensywne zadymienie oraz iskry wydobywające się z okolic drewnianego budynku mieszkalnego. W związku z informacją, że wewnątrz może przebywać starsza kobieta ratownicy bezzwłocznie rozpoczęli przeszukiwanie pomieszczeń. W trakcie przeszukania znaleziono osobę, którą ewakuowaną na zewnątrz. Przybyły na miejsce zespół PRM stwierdził zgon kobiety w wieku 86 lat. Następnie ugaszono pożar oraz przeprowadzono niezbędne prace rozbiórkowe. W wyniku pożaru całkowitemu zniszczeniu uległo wnętrze budynku oraz jedna ściana zewnętrzna. Straty powstałe w wyniku pożaru oszacowano na 65 tys. zł.

Działania ratowniczo-gaśnicze trwały 1,5 godz., brało w nich udział 4 zastępy PSP ? 17 strażaków, Policja, zespół PRM oraz Prokurator.

 

Przypominamy o potrzebie stosowania czujek dymu w mieszkaniach oraz domach. Najbardziej tragiczne pożary występują w nocy, kiedy mieszkańcy śpią. Urządzenia te zaalarmują mieszkańców w przypadku wystąpienia pożaru.

Kampania społeczna ?Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa? -> https://www.gov.pl/web/kgpsp/czujka-na-strazy-twojego-bezpieczenstwa-sezon-grzewczy-2020–2021

 

Opracowanie: st. kpt. Andrzej Szacoń

Zdjęcia: mł. kpt. Sławomir Różycki

Plakat Ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej PSP
Plakat Ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej PSP
Skip to content