Szkolenie podstawowe strażaków ratowników ochotniczych straży pożarnych zakończone

Przez ostatni miesiąc w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Lublinie oraz w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Bychawie prowadzone były szkolenia podstawowe strażaków ratowników ochotniczych strażacy pożarnych. Druhowie biorący udział w szkoleniu pozyskali wiedzę i umiejętności m.in. z zakresu obsługi sprzętu pożarniczego, pracy w aparatach ochrony dróg oddechowych, prowadzenia działań gaśniczych, udzielania pomocy medycznej i ratownictwa technicznego. W ostatni weekend odbył się egzamin, który był podsumowaniem pracy wykonanej przez uczestników szkolenia. 45 osób ukończyło szkolenie z wynikiem pozytywnym, dzięki czemu mogą brać czynny udział w działaniach ratowniczych.

Opracowanie: asp. Bartłomiej Pytka

Zdjęcie: JRG Nr 1, JRG Bychawa