Strażak będący świadkiem wypadku ruszył na ratunek poszkodowanym

Intensywne opady deszczu występujące w ostatnich dniach wpłynęły na wzrost liczby kolizji i wypadków drogowych. Od czwartkowego poranka strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie wyjeżdżali do trzynastu zdarzeń na drogach. Najpoważniejszy wypadek miał miejsce w piątek o godzinie dwunastej na al. Witosa w Lublinie. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów osobowych podróżująca Volkswagenem dziewczynka została zakleszczona we wraku auta. Świadkiem zdarzenia był asp. sztab. Przemysław Kanty ? strażak z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 4 w Lublinie, który natychmiast rozpoczął akcję ratunkową. W związku z zanikiem funkcji życiowych u zakleszczonej we wraku auta dziewczynki, asp. sztab. Przemysław Kanty wspólnie z innym świadkiem wypadku ewakuował z wraku samochodu poszkodowaną i rozpoczął przeprowadzanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W tym czasie na miejsce zdarzenia dotarły zastępy PSP oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego, które kontynuowały prowadzenie akcji ratowniczej. Po długotrwałym wysiłku ratowników przywrócono funkcje życiowe u poszkodowanej dziewczynki. Z powodu poniesionych obrażeń pięć osób zostało przetransportowanych do szpitali.

Działania ratownicze trwały półtorej godziny, brało w nich udział trzy zastępy PSP.

Zdjęcia: st. asp. Krzysztof Kowalski