Pracowita noc lubelskich strażaków

Strażacy z KM PSP w Lublinie w sylwestrową noc interweniowali 20 razy. Doszło do 7 pożarów, 8 miejscowych zagrożeń oraz 5 alarmów fałszywych.

 

Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce przy ul. Drewnianej 3 w Lublinie, gdzie doszło do wybuchu gazu w mieszkaniu. W wyniku zdarzenia ranne zostały dwie osoby ? mężczyzna oraz kobieta. W działaniach brały udział 3 zastępy PSP.

 

Po północy zastęp z JRG Nr 1 jadący na ul. Rodkiewicza został zatrzymany przez przechodnia, który poinformował, że jego znajomy został ranny w twarz wskutek nieprawidłowego stosowania materiałów pirotechnicznych. Strażacy udzielili mężczyźnie pomocy medycznej, a następnie przekazali przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

 

Ponadto interweniowaliśmy w związku z zadymieniem w garażu budynku wielorodzinnego powstałym w wyniku nieprawidłowego korzystania z fajerwerków. Prowadziliśmy również działania w związku z podpaleniami śmietników, toalety przenośnej oraz spalonej potrawy pozostawionej w piekarniku. Trzy razy pomagaliśmy innym służbom w otwarciu mieszkań.

 

Na zakończenie sylwestrowej służby 1 stycznia o godzinie 7:00 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego interweniowała przy ul. Blachnickiego, gdzie doszło do uszkodzenia przyłącza gazowego w domu jednorodzinnym. Strażacy wyznaczyli strefę niebezpieczną oraz ewakuowali domowników. Usunięciem awarii zajęli się pracownicy Pogotowia Gazowego.

 

Opracowanie: st. kpt. Andrzej Szacoń

Zdjęcie: Archiwum KM PSP w Lublinie

Skip to content