Pożegnanie przechodzącej na zaopatrzenie emerytalne st. ogn. Genowefy Kobylas

Ostatni tydzień stycznia był pełen pożegnań odchodzących na zaopatrzenie emerytalne strażaków Komendy Miejskiej PSP w Lublinie. Pośród tych funkcjonariuszy żegnaliśmy również Panią st. ogn. w st. spocz. Genowefę Kobylas.
 

Pani ogniomistrz pracowała zawodowo od dnia 4 października 1976 r. W 1983 r. rozpoczęła pracę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Zamościu, a w 1991 r. przeniosła się do Zawodowej Straży Pożarnej w Lublinie. Przez pierwsze lata pracowała jako pracownik cywilny,  a z dniem 1 sierpnia 1993 r. została funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej. Przez cały okres swojej pracy i służby w straży pożarnej związana była z pionem finansowym. Na zaopatrzenie emerytalne przeszła z dniem 31 stycznia 2023 r.

 

Komendant Miejski PSP w Lublinie st. bryg. Marek Fiutka w imieniu strażaków i pracowników cywilnych Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie oraz własnym złożył najserdeczniejsze podziękowania za pełnioną z poświęceniem i zaangażowaniem służbę. Jednocześnie wyraził nadzieję, że kilkadziesiąt wspólnych lat pracy i służby było wartościowym doświadczeniem, do którego Pani Genowefa Kobylas będzie wracać z radością i wzruszeniem. Wraz z podziękowaniem za współpracę, pan Komendant złożył również najlepsze życzenia, a w szczególności dużo zdrowia oraz pomyślnego spełnienia planów i zamierzeń w życiu osobistym.

 

Za swoją wzorową pracę i służbę była wielokrotnie wyróżniana, m.in. Złotym Medalem Za Długoletnią Służbę, Srebrną Odznaką Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej, Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa oraz Dyplomem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej „Za Szczególne Osiągnięcia w Służbie”.

 
 
Opracowanie: Justyna Cichosz-Sobolewska
 
Zdjęcia: mł. bryg. Marcin Sobolewski

 

Skip to content