Pożegnanie Dowódcy JRG Nr 1 w Lublinie 29.07.2022

Pożegnanie i zmiana na stanowisku Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Lublinie

29 lipca 2022 r. podczas zmiany służby o godzinie 8:00 odbyło się pożegnanie Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Lublinie st. kpt. Konrada Wójcika, który z dniem 1 sierpnia w ramach awansu i przeniesienia służbowego zostaje Naczelnikiem Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach.

st. kpt. Konrad Wójcik przygodę z pożarnictwem zaczął w 2007 roku od ukończenia Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, następnie służąc na JRG Nr 1 obejmował stanowisko dowódcy zastępu, zastępcy dowódcy zmiany, następnie był dowódcą zmiany, a ostatnie lata spędził jako Dowódca JRG.

Można o nim powiedzieć wiele dobrego, z całą pewnością w stu procentach oddany służbie bliźniemu. Charakteryzuje go rzetelność, dokładność, sumienność, a przede wszystkim zdolność do sprawnego zarządzania ludźmi i podejmowania skutecznych decyzji.

Komendant Miejski st. bryg. Marek Fiutka oraz Zastępca Komendanta Miejskiego st. bryg. Maciej Błaszczyk podziękowali st. kpt. Konradowi Wójcikowi za wiele lat ciężkiej, ale owocnej współpracy oraz życzyli powodzenia w pracy na nowym stanowisku, a na gest wzajemnego szacunku wspomnieli, że dla takich wyróżniających się oficerów jak Konrad zawsze znajdzie się miejsce powrotne w naszej komendzie.

Na koniec strażacy z podziału bojowego JRG Nr 1 w Lublinie wręczyli Dowódcy pamiątkę jaką jest wóz strażacki z numerami operacyjnymi 301-21 symbolizującymi pierwszy wóz wyjazdowy na jego macierzystej jednostce, a także jak na strażaka przystało został pożegnany przez kolegów mocnym strumieniem wody.

Od pierwszego sierpnia dowództwo nad Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą Nr 1 w Lublinie będzie sprawował jej były zastępca kpt. Grzegorz Ochniak.

Zdjęcia: kpt. Marcin Rozwałka

Opracowanie: asp. Bartłomiej Pytka