Pożegnanie funkcjonariuszy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 w Lublinie odchodzących na zaopatrzenie emerytalne

Rok 2020 upływa załodze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 KM PSP w Lublinie pod znakiem pożegnań funkcjonariuszy odchodzących na zaopatrzenie emerytalne po wieloletniej służbie.

Ze służbą żegnali się: asp. sztab. Marcin Rząd, st. ogn. Piotr Delekta, asp. sztab. Andrzej Spyła, asp. sztab. Marcin Wójtowicz, st. ogn. Zbigniew Piskorek. Był to dla każdego z pięciu przyszłych emerytów pożarnictwa niewątpliwie czas pełen emocji, jednocześnie radosny ze względu na zbliżający się zasłużony odpoczynek, ale również smutny z racji rozstania z macierzystą jednostką i współpracownikami. Każdy z odchodzących funkcjonariuszy pozostawał w służbie kilkadziesiąt lat, był świadkiem przemian zachodzących w formacji, uczestniczył w niejednej trudnej akcji ratowniczej i dzielił się wiedzą oraz doświadczeniem z młodymi adeptami zawodu. Każdy z nich poświęcił naszej komendzie spory kawałek życia i na trwałe zapisał się w jej historii.

Właśnie za ten długoletni okres współdziałania w dobrych, ale też i w trudnych chwilach, za lata strażackiej służby, za zaangażowanie i poświęcenie, ale też za to, czego będzie najbardziej brakowało ? za poczucie humoru i życiową mądrość, które pomogły rozwiązać niejeden problem dziękują Wam Komendant Miejski PSP w Lublinie oraz Dowódca JRG Nr 3 wraz z całą załogą.

Oprócz ?tradycyjnego? strażackiego pożegnania ze swoją zmianą służbową przyszli emerytowani funkcjonariusze wzięli udział w pamiątkowych sesjach zdjęciowych, które ? mamy nadzieję ? będą przywoływać wspomnienia lat spędzonych w służbie.

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Marcin Sobolewski

Skip to content