Pogorzelisko warsztatu samochodowego

Pożar warsztatu samochodowego w Kalinówce

Na 250 tys. zł oszacowano straty powstałe w wyniku pożaru warsztatu samochodowego jaki miał miejsce 11 marca 2021 roku po godzinie 19:00 w podlubelskiej w Kalinówce.

W momencie dojazdu na miejsce zdarzenia zastępów z KP PSP w Świdniku zastano rozwinięty pożar elewacji warsztatu samochodowego oraz zaparkowanych przed nim pojazdów. Na miejsce zadysponowano dodatkowe zasoby ratownicze z KM PSP w Lublinie. Właściciel budynku znajdował się na zewnątrz, nie wymagał on hospitalizacji. Strażacy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych przeszukali wnętrze warsztatu pod kątem przybywania w nim osób. W celu ugaszenia pożaru podano dwa prądy gaśnicze wody oraz jeden prąd gaśniczy piany. Po ugaszeniu pożaru dokonano kontroli pogorzeliska z wykorzystaniem kamery termowizyjnej, a także odłączono akumulatory oraz instalacje gazowe w uszkodzonych pojazdach.

W wyniku zdarzenia częściowemu zniszczeniu uległ budynek oraz pojazdy ? 6 całkowicie i 7 częściowo.

Działania ratowniczo-gaśnicze trwały 3 godziny, brało w nich udział 3 zastępy z KP PSP w Świdniku, 2 z zastępy z KM PSP w Lublinie oraz OSP Wilczopole.

 

 

Opracowanie: st. kpt. Andrzej Szacoń

Zdjęcia: KP PSP w Świdniku, st. kpt. Dariusz Pruszkowski, st. asp. Bartłomiej Patralski

Skip to content