Strażak ciągnący za sobą linię gaśniczą

Pożar w sortowni śmieci przy ul. Budowlanej w Lublinie

Dwanaście godzin strażacy prowadzili działania gaśnicze w związku z pożarem do jakiego doszło 8 lipca 2021 r. o godz. 15:25 na terenie Zakładu Odzysku Surowców Wtórnych  przy ul. Budowlanej w Lublinie.

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 zastano rozwinięty pożar sprasowanych bel makulatury. Ogień objął powierzchnię ok. 300 m2. W związku z rozmiarami zdarzenia na miejsce zadysponowano dodatkowe zastępy JRG oraz OSP. W celu ugaszenia pożaru podano łącznie 6 prądów gaśniczych wody oraz 2 prądy piany ciężkiej. Z uwagi na intensywne zadymienie strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Po opanowaniu ognia przystąpiono do rozrzucania makulatury przy użyciu sprzętu zorganizowanego przez zarządcę obiektu oraz przelewaniu pogorzeliska wodą. Wysoka temperatura powietrza oraz trudne warunki pożarowe wpłynęły na szybkie zmęczenie strażaków. Z tego powodu na miejsce skierowano dodatkowe zasoby ratownicze.

 

W wyniku pożaru zniszczeniu uległo ok. 50 ton makulatury. Częściowemu zniszczeniu uległ budynek socjalno-biurowy. Straty powstałe w wyniku pożaru oszacowano wstępnie na 50 tys. zł.

 

W działaniach brało udział 8 zastępów PSP, a także 8 zastępów ochotniczych straży pożarnych ? łącznie 53 strażaków.

 

Zdjęcia: kpt. Patryk Wlaź

Opracowanie: st. kpt. Andrzej Szacoń

 

Skip to content