Pożar restauracji przy ul. Skowronkowej w Lublinie

14 października 2020 roku o godzinie 15:30 dyżurni Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Lublinie otrzymali zgłoszenie o pożarze restauracji przy ul. Skowronkowej w Lublinie. W momencie dojazdu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów PSP dach budynku był w całości objęty ogniem. W pierwszej fazie działań podano dwa prądy gaśnicze w natarciu na pożar oraz dwa prądy gaśnicze w obronie znajdującego się w sąsiedztwie budynku mieszkalnego. Kierujący Działaniem Ratowniczym otrzymał informację od właściciela obiektu, że wewnątrz nikt nie przebywał. Drewniana konstrukcja dachu oraz wnętrza budynku wpłynęła na bardzo szybki rozwój pożaru. Z uwagi na intensywne zadymienie oraz bardzo wysoką temperaturę strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. W celu zorganizowania zaopatrzenia wodnego oraz zapewnienia podmian ratowników, na miejsce działań zadysponowano dodatkowe zastępy. Na miejsce zdarzenia przybył Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Lublinie st. kpt. Rafał Goliszek, który przejął kierowanie działaniem ratowniczym.

 

W wyniku pożaru całkowitemu zniszczeniu uległ dach i wnętrze restauracji wraz z wyposażeniem, budynek gospodarczy, a także elewacja oraz okna sąsiedniego budynku mieszkalnego. Straty oszacowano wstępnie na 550 tys. zł, a uratowane mienie na 700 tys. zł.

 

W działaniach ratowniczo-gaśniczych, które trwały 9 godzin, brało udział 10 zastępów PSP ? 24 strażaków oraz 6 zastępów ochotniczych straży pożarnych ? 50 strażaków, a także Policja, Pogotowie Ratunkowe oraz Pogotowie Energetyczne.

 

Opracowanie: st. kpt. Andrzej, Szacoń

Zdjęcia: JRG Nr 1 w Lublinie oraz OSP Moszenki

Skip to content