Pożar mieszkania przy ul. Zbigniewa Herberta w Lublinie

W sobotę 30 maja 2020 roku o godzinie 13:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Lublinie wpłynęło zgłoszenie o intensywnym zadymieniu na klatce schodowej 11- piętrowego budynku mieszkalnego. Do działań zadysponowano zastępy z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych Nr 1, 2 oraz 3 w Lublinie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia oraz wykonaniu rozpoznania ustalono, że zadymienie pochodzi z mieszkania zlokalizowanego na siódmym piętrze. Działania strażaków polegały na odłączeniu mediów od budynku, siłowym wyważeniu drzwi  oraz podaniu prądu wody do pomieszczeń. Równocześnie przeprowadzono ewakuację 18 osób przebywających w mieszkaniach znajdujących się na wyższych kondygnacjach. Podczas przeszukiwania pomieszczeń strażacy znaleźli martwego kota. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do oddymiania pomieszczeń z wykorzystaniem agregatów oddymiających, następnie przeprowadzono kontrolę obecności tlenku węgla w budynku.

W wyniku pożaru uszkodzeniu uległo wnętrze mieszkania, drzwi wejściowe oraz częściowo klatka schodowa. Straty oszacowano wstępnie na 100 tys. zł, a uratowane mienie na 300 tys. zł.

W działaniach, które trwały 1,5 godziny brało udział 6 zastępów Państwowej Straży Pożarnej ? 24 strażaków, Policja, 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego, Pogotowie Energetyczne oraz Pogotowie Gazowe.

 

Opracowanie: st. kpt. Andrzej Szacoń

Zdjęcia: st. kpt. Krzysztof Tymecki

Skip to content