Pożar hali przy ul. Smoluchowskiego w Lublinie

Niemalże 6 godzin strażacy walczyli z pożarem hali przy ulicy Smoluchowskiego w Lublinie, który miał miejsce w dniu 19 stycznia 2021 r. O godzinie 8:15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Lublinie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku hali warsztatowo-magazynowej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 w Lublinie stwierdzono rozwinięty pożar części budynku o wymiarach 75×15 metrów. Ogień wydobywał się
z dachu budynku, a w jego okolicy panowało duże zadymienie.

W celu ograniczenia rozprzestrzeniania się pożaru podano łącznie 6 prądów gaśniczych wody oraz 3 prądy piany ciężkiej. Działania gaśnicze były prowadzone z wykorzystaniem podnośników oraz drabin samochodowych ze względu na utrudniony dostęp do budynku. W celu ugaszeniu pożaru niezbędne było przeprowadzenie prac rozbiórkowych części dachu budynku. W związku z intensywnym zadymieniem strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych.

Na miejsce działań przybył st. bryg. Szczepan Goławski ? Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP wraz z grupą operacyjną oraz st. kpt. Rafał Goliszek ? Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Lublinie. Na bazie samochodu dowodzenia i łączności powołano sztab, który wspomagał dowodzenie akcją.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległ magazyn ze sprzętem AGD oraz warsztat ślusarski
z wyposażeniem. Starty oszacowano wstępnie na 600 tys. zł.

W działaniach gaśniczych brało udział 15 zastępów PSP oraz 5 zastępów ochotniczych straży pożarnych, łączenie ponad 60 strażaków.

 

 

 

 

 

Opracowanie: st. kpt. Andrzej Szacoń

Zdjęcia: asp. Bartłomiej Pytka

 

Skip to content