Pożar garażu w Nasutowie, gmina Niemce

8 lutego 2020 roku o godzinie 16:10 Komenda Miejska PSP w Lublinie otrzymała zgłoszenie o pożarze garażu w miejscowości Nasutów w gminie Niemce.

W momencie dojazdu zastępu OSP Nasutów na miejsce zdarzenia garaż był całkowicie objęty pożarem. Narażony na oddziaływanie ognia był sąsiedni budynek mieszkalny. Podczas samodzielnej próby gaszenia pożaru przed przybyciem straży pożarnej ranny został mężczyzna w wieku ok. 40 lat. Strażacy udzielili mu pomocy medycznej, po czym został przetransportowany do szpitala przez Pogotowie Ratunkowe. Działania strażaków polegały na obronie zagrożonego budynku oraz ugaszeniu pożaru garażu. W związku z dużym zadymieniem niezbędne było wykorzystanie aparatów dróg oddechowych. W wyniku pożaru zniszczeniu uległ garaż wraz z znajdującymi się wewnątrz pojazdami ? samochodem osobowym oraz motocyklem.

W działaniach, które trwały 2 godziny brał udział 1 zastęp PSP oraz 4 zastępy ochotniczych straży pożarnych ? 38 strażaków, a także Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

 

Opracowanie: kpt. Andrzej Szacoń

Zdjęcia: OSP Nasutów oraz OSP Krasienin

Skip to content