Strażacy oraz samochód strażacki z podnośnikiem

Pożar domu w świąteczny poranek

Prawdopodobnie nieszczelność przewodu kominowego było przyczyną powstania pożaru budynku mieszkalnego do jakiego doszło w Dominowie 4 kwietnia 2021 r.

Dyżurni Stanowiska Kierowania otrzymali zgłoszenie o dymie wydobywającym się z poddasza domu jednorodzinnego. Na miejsce skierowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 w Lublinie oraz pobliskie jednostki ochotniczych straży pożarnych.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar poddasza w trzykondygnacyjnym budynku. Sześć osób przebywających w obiekcie opuściło go przed przybyciem zastępów. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody na źródło pożaru, w tym jednego z wykorzystaniem drabiny mechanicznej. Ze względu na intensywne zadymienie strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych elementów konstrukcji poddasza oraz przewodu kominowego. Po zakończeniu działań wnętrze domu sprawdzono pod kątem obecności tlenku węgla.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległ przewód kominowy, pomieszczenia zlokalizowane na poddaszu oraz częściowo pokrycie dachu. Straty oszacowano wstępnie na 100 tys. zł.

W działaniach brały udział  3 zastępy PSP ? 8 strażaków oraz 6 zastępów OSP ? 29 strażaków. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały 3,5 godziny.

 

Zdjęcia: bryg. Ryszard Krzyszczak

Opracowanie: st. kpt. Andrzej Szacoń

 

Skip to content