Strażacy podczas gaszenia pożaru domu

Pożar domu w Ignacowie

Cztery godziny trwała akcja gaszenia pożaru budynku mieszkalnego do jakiego doszło w dniu 13 kwietnia 2021 roku ok. godz. 16:00 w miejscowości Ignaców w gminie Wojciechów.

 

W momencie przybycia na miejsce zdarzenia pobliskich jednostek ochotniczych straży pożarnych stwierdzono rozwinięty pożar budynku mieszkalnego o konstrukcji drewnianej. Dym wydobywał się przez dach oraz stolarkę okienną. Działania zastępów polegały na podaniu sześciu prądów wody na obiekt. W związku z intensywnym zadymieniem strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Prowadzono również działania w obronie sąsiadujących z domem budynków gospodarczych. Po ugaszeniu pożaru przeprowadzono prace rozbiórkowe więźby dachowej oraz ocieplenia budynku.

 

W wyniku pożaru całkowitemu zniszczeniu uległ budynek mieszkalny wraz z wyposażeniem. Straty oszacowano wstępnie na 350 tys. zł. Przyczyna powstania pożaru nie została ustalona.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczyły 4 zastępy PSP, a także 7 jednostek ochotniczych straży pożarnych – łącznie 47 strażaków.

 

Zdjęcia: mł. bryg. Adam Pietrzak

Opracowanie: st. kpt. Andrzej Szacoń

 

Skip to content