Pożar budynku mieszkalnego w Majdanie Mętowskim

W nocy z 29 na 30 listopada w Majdanie Mętowskim w gminie Głusk doszło do pożaru budynku mieszkalnego. W momencie przybycia na miejsce zdarzenia zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 oraz okolicznych jednostek ochotniczych straży pożarnych stwierdzono zadymienie wydobywające się z poddasza budynku. Mężczyzna zamieszkujący w domu znajdował się na zewnątrz. Zespół Ratownictwa Medycznego po przebadaniu mężczyzny stwierdził, że nie wymaga on hospitalizacji. Działania strażaków polegały na przeszukaniu pomieszczeń pod kątem przebywania wewnątrz osób poszkodowanych. Równocześnie prowadzono działania gaśnicze. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania i prowadzenia prac rozbiórkowych uszkodzonych elementów dachu budynku. W związku z intensywnym zadymieniem strażacy byli wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych. Po ugaszeniu pożaru pogorzelisko skontrolowano kamerą termowizyjną.

Straty powstałe w wyniku zdarzenia oszacowano wstępnie na 200 tys. zł. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru była nieszczelność przewodu kominowego. Działania gaśnicze trwały 3,5 godziny. W akcję zaangażowano 3 zastępy PSP, a także jednostki Ochotniczych Staży Pożarnych z Majdanu Mętowskiego, Mętowa oraz Wilczopola.

Zdjęcia: mł. bryg. Marcin Sobolewski