Samochody Straży Pożarnej, Policji oraz Pogotowia Ratunkowego

Nieszczęśliwy wypadek pracownika linii produkcyjnej

Złamaniem ręki skończyło się zdarzenie, które miało miejsce 16 lipca 2021 r. około godziny 9:40 w jednej z hal produkcyjnych przy ul. Gospodarczej w Lublinie. W wyniku rozpoznania stwierdzono, że maszyna na linii produkcyjnej wciągnęła rękę pracownikowi. Udało się zapobiec gorszym w skutkach wydarzeniom dzięki szybkiej interwencji pozostałych pracowników, którzy na czas zdołali wyłączyć pracującą maszynę. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili wsparcia psychicznego osobie poszkodowanej oraz zabezpieczyli i unieruchomili złamaną kończynę przy użyciu szyn Kramera. Poszkodowany mężczyzna został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego i przetransportowany do szpitala.

Na miejscu działały zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Lublinie, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

Zdjęcia: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 3 w Lublinie
mł. bryg. Marcin Sobolewski