Jedna osoba została poszkodowana w wyniku pożaru domu

W środę o godzinie 20:40 przy ul. Szkolnej w Wysokiem doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Z treści zgłoszenia wynikało, że wewnątrz budynku znajduje się jedna osoba. W momencie dojazdu na miejsce zdarzenia zastępów pożar obejmował cały dach oraz poddasze budynku. Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne weszli do wnętrza budynku w celu jego przeszukania. W jednym z pomieszczeń znaleziono przytomnego mężczyznę, którego ewakuowano na zewnątrz i przekazano ratownikom medycznym. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. W celu ugaszenia pożaru podano pięć prądów gaśniczych wody. Z uwagi na trudny dostęp do budynku akcję gaśniczą prowadzono z wykorzystaniem podnośnika hydraulicznego.

Na skutek pożaru całkowitemu zniszczeniu uległ dach oraz poddasze budynku. Straty finansowe oszacowano wstępnie na 200 tys. zł.

Akcja ratowniczo-gaśnicza trwała 3 godzinny. Zaangażowano w nią cztery zastępy PSP oraz cztery zastępy jednostek ochotniczych straży pożarnych.

Zdjęcia: OSP Zakrzew