Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 31 marca 2023 r. w Komendzie Miejskiej PSP w Lublinie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs został zorganizowany przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP oraz KM PSP w Lublinie.

Do turnieju przystąpiło 23 zawodników w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

• w grupie klas I – IV: Amelia Bakoń ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów 7. Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Niedrzwicy Dużej.
    • w grupie klas V – VIII: Kacper Pawlak ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czółnach.
    • w grupie szkół średnich – Piotr Horbaczewski z Technikum Elektronicznego
      w Lublinie.

Zwycięzcy będą reprezentowali powiat lubelski podczas eliminacji wojewódzkich które, odbędą się 27 kwietnia 2023 roku w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie.

Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Lublinie. W imieniu starosty powiatowego nagrody wręczyli: Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Lublinie mł. bryg. Rafał Goliszek, Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Pani Marta Krzyżak oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lublinie Pan Bartosz Dąbrowski.

Zdjęcia: ZOP ZOSP RP