Strażacy podczas zabezpieczenia dachu po nawałnicy

Dziewięćdziesiąt zdarzeń w związku z wczorajszą nawałnicą

Całą noc trwało usuwanie skutków burzy, która w dniu 25 czerwca 2021 roku przeszła przez powiat lubelski. KM PSP w Lublinie odnotowała 90 interwencji związanych z usuwaniem skutków nawałnicy. Większość zdarzeń dotyczyła powalonych drzew oraz konarów drzew na szlaki komunikacyjne. Największe szkody wystąpiły na terenie gmin: Bełżyce, Borzechów oraz Wojciechów. W wyniku działania warunków atmosferycznych uszkodzone zostały 24 budynki ? większość na terenie gminy Bełżyce. W związku z tym zawiązano sztab w skład w którego weszli: Zdzisław Antoń – Starosta Lubelski, mł. bryg. Rafał Goliszek – Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Lublinie, Ireneusz Łucka ? Burmistrz Bełżyc oraz dowództwo JRG w Bełżycach. Zadaniem sztabu była koordynacja działań ratowniczych oraz zapewnienie zaopatrzenia logistycznego w niezbędne materiały oraz sprzęt.

W prowadzenie działań ratowniczych zostały zaangażowane Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze KM PSP w Lublinie oraz 31 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu lubelskiego. Ze skutkami nawałnicy walczyło ponad 180 strażaków.

W związku z wpływającymi zgłoszeniami z terenów dotkniętych skutkami nawałnicy na miejscu wciąż prowadzone są działania ratownicze.

Zdjęcia: JRG Bełżyce