Strażak przy wraku samochodu

Dwanaście zdarzeń drogowych w ostatni weekend

W okresie od piątku do niedzieli strażacy z KM PSP w Lublinie dysponowani byli do dwunastu zdarzeń na drogach. W wyniku wypadków rannych zostało dwanaście osób, w tym jedno dziecko. Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w daniach 14 i 15 maja w Lublinie.

 

W piątkowy wieczór 14 maja na skrzyżowaniu ul. Głębokiej z ul. Narutowicza doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów marki Volvo. W wyniku zderzenia jeden z pojazdów uderzył w słup trakcji trolejbusowej, na skutek czego podróżujący nim mężczyzna oraz kobieta zostali uwięzieni we wraku. W celu ewakuacji poszkodowanych strażacy byli zmuszeni wykorzystać sprzęt hydrauliczny. Do szpitala przetransportowano łącznie trzy osoby. W działaniach brały udział dwa zastępy z JRG Nr 1 w Lublinie.

 

Kolejne poważne zdarzenie miało miejsce 15 maja o godz. 7:20 na Rondzie 100-lecia KUL, gdzie w wyniku zderzenia dwóch pojazdów osobowych ranne zostały trzy osoby. W wyniku zderzenia jedna osoba została zakleszczona we wnętrzu samochodu. W celu jej ewakuacji strażacy również byli zmuszeniu wykorzystać sprzęt hydrauliczny. W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy z JRG Nr 1 w Lublinie.

 

 

Zdjęcia: JRG Nr 1, JRG Nr 3 oraz JRG Bełżyce

Opracowanie: st. kpt. Andrzej Szacoń

 

Skip to content