Ćwiczenia Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowej

W dniu 20.01.2021 r. nad jeziorem Piaseczno odbyły się ćwiczenia nurków Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego PSP w Lublinie.

Ćwiczenia polegały na symulacji akcji ratowniczej oraz poszukiwawczej na akwenie pokrytym lodem. Ponadto przećwiczone zostały elementy autoratownictwa.

Cykliczne ćwiczenia, które nurkowie-ratownicy odbywają przez cały rok, pozwalają im utrzymać bardzo dobry poziom wyszkolenia, który później niejednokrotnie wykorzystują podczas prawdziwych działań, także tych prowadzonych zimową porą.

Ratownicy-nurkowie na co dzień pełnią służbę w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej Nr 4 w Lublinie, zlokalizowanej na lubelskiej Ponikwodzie.

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego w ubiegłym roku brała udział w 40 akcjach ratowniczych oraz poszukiwawczych. 6 razy interweniowali na terenie działania KM PSP w Lublinie, a w pozostałych 34 przypadkach prowadzili działania na terenie innych powiatów województwa lubelskiego.

Akweny są zamarznięte, jednakże lód który je pokrywa jest cienki. Wyższe temperatury, które mają występować w najbliższych dniach, będą wpływały na jego znaczne osłabienie. W związku z tym apelujemy, aby nie wchodzić na zamarznięte akweny!

 

Opracowanie:  mł. asp. Marcin Fatla/st. kpt. Andrzej Szacoń

Zdjęcia: mł. asp. Marcin Fatla

 

Skip to content