Apel o pomoc dla Krzysztofa Maślankiewicza

Zarząd Koła ZEiRP RP w Lublinie prosi  członków Koła, czytających ten apel o czynne zaangażowanie się w pomoc dla naszego kolegi, będącego obecnie w potrzebie. Informacja jak to zrobić znajduje się poniżej.

                                                                                        Za Zarząd: Paweł Dworak

 

 

APEL
 
Szanowni Państwo.
 
Często zadajemy sobie pytanie jaki powinien być strażak? Bez wątpienia dzielny, odważny, służący pomocą i niosący ratunek innym. Te wszystkie słowa charakteryzują mojego Małżonka i naszego Tatę – Krzysztofa Maślankiewicza.
 
Całe swoje życie poświęcił On służbie i pomocy innym pracując zawodowo jako strażak, w tym wiele lat na stanowisku Komendanta  Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku, a wcześniej w Koniecpolu, później jako pracownik cywilny Komendy Wojewódzkiej  Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. Jednocześnie działał społecznie w strukturach Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, a po przejściu na emeryturę  także w Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP – pełniąc m.in. funkcję Prezesa Zarządu Głównego oraz Wojewódzkiego w Opolu. Wszystkie te funkcje pełnił z wielkim oddaniem, zaangażowaniem i poświęceniem.
 
Zawsze na straży, w pogotowiu, pomocny, otwarty na działanie, nigdy nieproszący o pomoc. Niestety, nadszedł czas, w którym nie będzie   mógł już działać aktywnie. Mój Mąż i nasz Tata teraz sam potrzebuje pomocy. O ile wydawało się, że przeprowadzona w listopadzie 2017   roku operacja kardiochirurgiczna rozwiąże Jego problemy zdrowotne, to zupełnie zaskoczyła nas choroba neurologiczna. Bezpośrednio po operacji serca pojawiły się bardzo poważne problemy z oddychaniem. By Go ratować, lekarze postanowili wspomóc Jego oddychanie   respiratorem i szukali przyczyny tego stanu. W końcu postawiono diagnozę. Mój Maż i nasz Tata choruje na bardzo rzadką chorobę  neurologiczną, jaką jest stwardnienie zanikowe boczne (SLA lub ALS). Jest to postępująca choroba neurologiczna, a jej istotą jest stopniowe porażenie obwodowych włókien nerwowych, odpowiadających za funkcje ruchowe mięśni oraz neuronów, znajdujących się w  mózgu, odpowiedzialnych za poruszanie się. Porażenie to nieuchronnie prowadzi do śmierci.
 
W przypadku mojego Męża i naszego Taty, choroba postępuje bardzo szybko. Obecnie przebywa już w domu i wymaga całodobowej opieki. Oddycha za pomocą respiratora, zaś karmienie Go odbywa się za pomocą sondy dożołądkowej.
 
Koszty całodobowej opieki, leczenia a także rehabilitacji wymagają znacznych środków finansowych. Dlatego też, Szanowni Państwo,     zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc finansową, aby zapewnić Mu godne życie w „zgodzie” z chorobą. 
 
     Prosimy Państwa o:
 
– przekazywanie wpłat na konto Fundacji Daj Mi Skrzydła:
 
61 2130 0004 2001 0616 8835 0029 z dopiskiem 0029 Krzysztof Maślankiewicz
 
– przekazanie 1% podatku na leczenie oraz rehabilitację Krzysztofa Maślankiewicza.
 
 
 
      Konto Fundacji Daj Mi Skrzydła KRS 0000438879,
 
       cel szczegółowy 0029 Krzysztof Maślankiewicz
 
 
 
Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie żona Jolanta Maślankiewicz
oraz córki – Ewa Maślankiewicz-Pagacz, Olga Janik i Monika Maślankiewicz 
 
 
Nasz związek posiada zakładkę na stronie internetowej Zarządu Głównego ZEiRP RP o linku www.zgzeirp.pl/lubelskie  gdzie Zarząd Wojewódzki oraz Koła z woj. lubelskiego zamieszczają informacje i zdjęcia z uroczystości, narad i wycieczek; polecamy też stronę internetową Zakładu Emerytalno – Rentowego MSWiA o linku: http://www.zer.mswia.gov.pl/   gdzie są umieszczone informacje dla emerytów i rencistów a także wzory druków np. wniosek o wypłatę zasiłku pogrzebowego i o wypłatę świadczenia pieniężnego po zmarłym emerycie;

 

Skip to content