Akcja ?Pluszak dla malucha? w szpitalu przy ul. Biernackiego

W sobotni poranek strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 4 wspólnie z wolontariuszami Grupy Pomocy Humanitarnej PCK wzięli udział w akcji ?Pluszak dla malucha? w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Biernackiego w Lublinie.

Strażacy przyjechali samochodem pożarniczym pod okna oddziału dziecięcego chorób zakaźnych, a następnie ubrali się w aparaty ochrony dróg oddechowych, aby pokazać dzieciom z jakiego sprzętu korzystają podczas gaszenia pożarów. Sprawili również linię gaśniczą w celu pokazania w jaki sposób gasi się pożary. Wolontariusze Polskiego Czerwone Krzyża przekazali na teren oddziału pluszaki oraz kolorowanki podpisane przez kierowcę rajdowego Szymona Ładniaka.

Przyjazd strażaków oraz wolontariuszy sprawił wielką radość dzieciom i były miłym urozmaiceniem trudnego dla nich czasu choroby i pobytu w szpitalu. Życzymy Wam zdrowia i szybkiego powrotu do domów!

Inicjatorem wydarzenia był mł. bryg. Wojciech Miciuła – funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie, a współorganizatorami fundacja Gdy Liczy się Czas, PCK Lublin oraz KM PSP w Lublinie.

Zdjęcia: KM PSP w Lublinie oraz PCK w Lublinie