Kobieta wpadła do studni

27 stycznia 2022 roku ok. godziny 17:45 otrzymaliśmy zgłoszenie z ul. Lubelskiej w Bełżycach o kobiecie, która wpadła do studni. Na miejsce skierowano zastępy z JRG w Bełżycach, OSP Bełżyce oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego z JRG Nr 2 w Lublinie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażaków z Bełżyc zastano studnię o głębokości ok. 12 metrów, w której znajdowała się przytomna kobieta. Poszkodowana nie reagowała na próby nawiązania z nią kontaktu słownego. Ratownicy przygotowali sprzęt wysokościowy, a następnie jeden z nich został opuszczony do studni. Poszkodowano została ewakuowana na powierzchnię z wykorzystaniem technik linowych. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji kobieta została bardzo szybko przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Działania były prowadzone w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych.

W akcji brały udział dwa zastępy z JRG w Bełżycach, SGRW z JRG Nr 2 oraz zastęp z OSP Bełżyce.

Zdjęcia: mł. bryg. Adam Pietrzak