Wypadek w Tarnawce Pierwszej

21 listopada 2021 r. o godz. 16:30 w Tarnawce Pierwszej kierujący samochodem osobowym marki Opel zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia podróżujący samotnie 23-latek został zakleszczony we wraku pojazdu. Na miejsce działań równocześnie przybyły zastępy z jednostki OSP Zakrzew oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdzono brak funkcji życiowych u poszkodowanego. Na miejsce przybyły kolejne siły i środki. Ratownicy medyczni zajęli się udzielaniem pomocy medycznej mężczyźnie, a strażacy przystąpili do wykonania dostępu do poszkodowanego z wykorzystaniem urządzeń hydraulicznych, w celu umożliwienia jego ewakuacji z wraku. Na miejsce przybył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po ewakuacji poszkodowanego z wraku kontynuowano udzielanie pomocy medycznej. Pomimo długotrwałego wysiłku ratowników medycznych  oraz strażaków nie udało się uratować mężczyzny. W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy PSP oraz Jednostki OSP: Zakrzew, Tarnawka, Stara Wieś Druga.

Zdjęcia: OSP Zakrzew