Rozstrzygnięcie I etapu konkursu „Stop pożarom lasów”

14 października 2021 r. w KM PSP w Lublinie rozstrzygnięty został I etap konkursu ?Stop pożarom lasów?, skierowanego do uczniów szkół średnich z obszaru województwa lubelskiego.

Organizatorem konkursu jest Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie wraz z Komendą Miejską PSP w Lublinie oraz wszystkimi komendami miejskimi i powiatowymi woj. lubelskiego, a także Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.  Konkurs został objęty Patronatem Honorowym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty Panią Teresę Misiuk.

Kategoria I  plakat promujący akcję

Laureatką I etapu konkursu ?Stop pożarom lasów? została Kinga Hamaluk z XXI Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki w Lublinie.

Kategoria II film edukacyjno-promocyjny

W I etapie konkursu zwycieżyła praca zbiorowa uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Lublinie – autorzy pracy: Piotr Zwolak, Bartłomiej Gryta, Emil Krawczyk, Agata Tkaczyk, Jan Wojtowski pod opieką nauczycieli: Małgorzata Rozwałka, Jacek Wojtowski.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi na problematykę zapobiegania pożarom lasów oraz podniesienie świadomości mieszkańców na temat wartości przyrodniczej obszarów leśnych. Jury I etapu konkursu miało niełatwe zadanie, ponieważ w każdą ze złożonych prac uczestnicy niewątpliwie włożyli bardzo dużo wysiłku i wykazali się kreatywnością oraz artystycznymi zdolnościami.

Prace zostały przekazane do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, gdzie będą uczestniczyły w kolejnym etapie konkursu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a naszym laureatom życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji!

Opracowanie: Justyna Cichosz-Sobolewska, asp. Bartłomiej Pytka

Plakat zwycięski w konkursie "Stop Pożarom Lasów"