Zgrupowanie kondycyjno-szkoleniowe Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego ?Lublin 4-Biłgoraj?

We wrześniu nad jeziorem Białym w Okunince odbyło się zgrupowanie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego ?Lublin 4-Biłgoraj?.

Podczas zgrupowania nurkowie doskonalili swoje umiejętności, które wykorzystują podczas działań związanych z ratownictwem wodnym. Każdego dnia zgrupowania realizowane były zajęcia teoretyczne oraz praktyczne.

Kilkunastodniowe ćwiczenia składały się z wielu istotnych bloków tematycznych. Między innymi przypomniane i przećwiczone zostały zagadnienia związane z medycznymi aspektami nurkowania, ratownictwem i autoratownictwem nurkowym, ratowaniem życia i mienia na obszarach wodnych, konfiguracją sprzętu czy też bezprzyrządowymi i przyrządowymi metodami poszukiwawczymi.

Oprócz wspomnianych ćwiczenia w trakcie zgrupowanie miało miejsce przygotowanie kandydatów na kursy specjalistyczne.

Na kurs młodszego nurka przygotowywali się: mł. bryg. Paweł Kasperek i sekc. Jarosław Jaśkowski, a na kurs kierującego pracami podwodnymi asp. Damian Ciseł. Kandydaci, którzy pozytywnie przeszli część przygotowawczą odbędą szkolenie w Wojewódzkim Ośrodku PSP w Bornym Sulinowie w województwie zachodniopomorskim.

Opracowanie: mł. asp. Marcin Fatla/st. kpt. Andrzej Szacoń

Zdjęcia: JRG Nr 4 w Lublinie