Pożegnaie Pana Stanisława.

28 lutego 2011 r. miało miejsce oficjalne pożegnanie odchodzącego na emeryturę naczelnika Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego tutejszej komendy brygadiera Stanisława Bartko

Swoją karierę zawodową rozpoczynał w 1979 r. jako kadet Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Krakowie, którą ukończył w 1981 r. W latach 1981 – 1984 pełnił służbę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Bełżycach. Od 1984 r. do powstania Państwowej Straży Pożarnej w 1992 r. był funkcjonariuszem Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnych w Lublinie. W związku z dużym zmianami organizacyjnymi w 1992 r., został przeniesiony do Komendy Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku, gdzie pełnił służbę do 1994 r. Kolejnym etapem, a jak się okazało najdłuższym i ostatnim w karierze bryg. Stanisława Bartko była w Komenda Rejonowa, przekształcona w 1999 r. w Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Tutaj przez siedemnaście lat pełnił służbę w pionie operacyjnym, najpierw jako dyżurny stanowiska kierowania, a od 1996 jako kierownik sekcji do spraw operacyjnych, a następnie naczelnik wydziału. W pożegnaniu jednego z najstarszych stażem oficerów w Komendzie Miejskiej PSP w Lublinie oprócz kierownictwa wzięli udział również funkcjonariusze i pracownicy tutejszej komendy.

Zobacz więcej …