Zawody Sportowo-Pożarnicze Bełżyce 9 czerwca 2019 r.

W dniu 9 czerwca 2019 r. przeprowadzono w Bełżycach XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych, w których wzięły udział 23 drużyny w tym 6 kobiecych. Komisję sędziowską powołał Komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie bryg. Marek Fiutka, a sędzią głównym zawodów był bryg. Bartłomiej Walczuk. Zawody rozegrano w trzech konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami, ćwiczenie bojowe oraz musztra.

 

Kolejność miejsc w poszczególnych konkurencjach:

 

I Grupa A (męskie drużyny pożarnicze) 

 

Sztafeta pożarnicza 7 x 50 m

  1. miejsce OSP Wola Przybysławska gm. Garbów – 59,10 pkt.
  2. miejsce OSP Garbów gm. Garbów – 60,53 pkt.
  3. miejsce OSP Łączki Pawłówek gm. Borzechów – 60,80 pkt.
  4. miejsce OSP Strzeszkowice Duże gm. Niedrzwica Duża – 62,90 pkt.
  5. miejsce OSP Kliny gm. Głusk – 64,15 pkt.
  6. miejsce OSP Świdnik Duży Pierwszy gm. Wólka – 64,90 pkt.
  7. miejsce OSP Wojciechów gm. Wojciechów – 65,27 pkt.
  8. miejsce OSP Marynin gm. Konopnica – 65,58 pkt.
  9. miejsce OSP Maciejów Stary gm. Wysokie – 66,17 pkt.
  10. miejsce OSP Wierzchowiska gm. Bełżyce – 66,20 pkt.
  11. miejsce OSP Pawłów gm. Strzyżewice – 67,30 pkt.
  12. miejsce OSP Piotrkówek gm. Krzczonów – 67,51 pkt.
  13. miejsce OSP Jakubowice Konińskie gm. Niemce – 68,65 pkt.
  14. miejsce OSP Gałęzów gm. Bychawa – 69,25 pkt.
  15. miejsce OSP Tarnawka gm. Zakrzew 70,71 pkt.
  16. miejsce OSP Piotrków gm. Jabłonna – 73,07 pkt.
  17. miejsce OSP Płouszowice gm. Jastków – 73,72 pkt.

Ćwiczenie bojowe

  1. miejsce OSP Wola Przybysławska gm. Garbów – 35,08 pkt.
  2. miejsce OSP Garbów gm. Garbów – 36,16 pkt.
  3. miejsce OSP Wojciechów gm. Wojciechów – 38,46 pkt.
  4. miejsce OSP Jakubowice Konińskie gm. Niemce – 40,64 pkt.
  5. miejsce OSP Pawłów gm. Strzyżewice – 42,29 pkt.
  6. miejsce OSP Maciejów Stary gm. Wysokie – 48,05 pkt.
  7. miejsce OSP Wierzchowiska gm. Bełżyce – 48,75 pkt.
  8. miejsce OSP Marynin gm. Konopnica – 49,05 pkt.
  9. miejsce OSP Strzeszkowice Duże gm. Niedrzwica Duża – 50,06 pkt.
  10. miejsce OSP Gałęzów gm. Bychawa – 50,24 pkt.
  11. miejsce OSP Łączki Pawłówek gm. Borzechów – 55,88 pkt.
  12. miejsce OSP Piotrków gm. Jabłonna – 61,96 pkt.
  13. miejsce OSP Tarnawka gm. Zakrzew – 63,51 pkt.
  14. miejsce OSP Kliny gm. Głusk – 65,15 pkt.
  15. miejsce OSP Piotrkówek gm. Krzczonów – 65,46 pkt.
  16. miejsce OSP Płouszowice gm. Jastków – 70,34 pkt.
  17. miejsce OSP Świdnik Duży Pierwszy gm. Wólka – 72,17 pkt.

II Grupa C (kobiece drużyny pożarnicze) 

 

Sztafeta pożarnicza 7 x 50 m

  1. miejsce OSP Wola Przybysławska gm. Garbów – 68,98 pkt.
  2. miejsce OSP Garbów gm. Garbów – 69,96 pkt.
  3. miejsce OSP Krężnica Jara gm. Niedrzwica Duża – 71,38 pkt.
  4. miejsce OSP Radawczyk gm. Niedrzwica Duża – 71,90 pkt.
  5. miejsce OSP Kawka gm. Niemce – 72,82 pkt.
  6. miejsce OSP Babin gm. Bełżyce – 74,80 pkt.

Ćwiczenie bojowe

  1. miejsce OSP Garbów gm. Garbów – 42,49 pkt.
  2. miejsce OSP Wola Przybysławska gm. Garbów – 48,25 pkt.
  3. miejsce OSP Krężnica Jara gm. Niedrzwica Duża – 56,79 pkt.
  4. miejsce OSP Radawczyk gm. Niedrzwica Duża – 57,09 pkt.
  5. miejsce OSP Babin gm. Bełżyce – 61,52 pkt.
  6. miejsce OSP Kawka gm. Niemce – 63,95 pkt.

Klasyfikacja dodatkowa konkurencji „Musztra”

 

I Grupa A (męskie drużyny pożarnicze)

1 miejsce

  • OSP Jakubowice Konińskie gm. Niemce – 20 pkt.
  • OSP Piotrków gm. Jabłonna – 20 pkt.
  • OSP Wojciechów gm. Wojciechów – 20 pkt.

4 miejsce

  • OSP Piotrkówek gm. Krzczonów – 18 pkt.
  • OSP Garbów gm. Garbów – 18 pkt.
  • OSP Wola Przybysławska gm. Garbów – 18 pkt.
  • OSP Kliny gm. Głusk – 18 pkt.

8 miejsce

  • OSP Strzeszkowice Duże gm. Niedrzwica Duża – 17 pkt.
  • OSP Świdnik Duży Pierwszy gm. Wólka – 17 pkt.
  • OSP Gałęzów gm. Bychawa – 17 pkt.
  • OSP Pawłów gm. Strzyżewice – 17 pkt.

12 miejsce

  • OSP Płouszowice gm. Jastków – 16 pkt.

13 miejsce

  • OSP Tarnawka gm. Zakrzew – 15 pkt.
  • OSP Wierzchowiska gm. Bełżyce – 15 pkt
  • OSP Marynin gm. Konopnica – 14 pkt.

15 miejsce

  • OSP Łączki Pawłówek gm. Borzechów – 14 pkt.

17 miejsce

  • OSP Maciejów Stary gm. Wysokie – 12 pkt.

II Grupa C (kobiece drużyny pożarnicze)

 

1 miejsce

  • OSP Wola Przybysławska gm. Garbów – 20 pkt.
  • OSP Garbów gm. Garbów – 20 pkt.
  • OSP Babin gm. Bełżyce – 20 pkt.

4 miejsce

  • OSP Radawczyk gm. Niedrzwica Duża – 19 pkt.
  • OSP Kawka gm. Niemce – 19 pkt.

6 miejsce

  • Krężnica Jara gm. Niedrzwica Duża – 18 pkt.

Klasyfikacja generalna zwodów

I Grupa A (męskie drużyny pożarnicze)

  1. miejsce OSP Wola Przybysławska gm. Garbów – 94,18 pkt.
  2. miejsce OSP Garbów gm. Garbów – 96,69 pkt.
  3. miejsce OSP Wojciechów gm. Wojciechów – 103,73 pkt.
  4. miejsce OSP Jakubowice Konińskie gm. Niemce – 109,29 pkt.
  5. miejsce OSP Pawłów gm. Strzyżewice – 109,59 pkt.
  6. miejsce OSP Strzeszkowice Duże gm. Niedrzwica Duża – 112,96 pkt.
  7. miejsce OSP Maciejów Stary gm. Wysokie – 114,22 pkt.
  8. miejsce OSP Marynin gm. Konopnica – 114,63 pkt.
  9. miejsce OSP Wierzchowiska gm. Bełżyce – 114,95 pkt.
  10. miejsce OSP Łączki Pawłówek gm. Borzechów – 116,68 pkt.
  11. miejsce OSP Gałęzów gm. Bychawa – 119,49 pkt.
  12. miejsce OSP Kliny gm. Głusk – 129,30 pkt.
  13. miejsce OSP Piotrkówek gm. Krzczonów – 132,97 pkt.
  14. miejsce OSP Tarnawka gm. Zakrzew 134,22 pkt.
  15. miejsce OSP Piotrków gm. Jabłonna – 135,03 pkt.
  16. miejsce OSP Świdnik Duży Pierwszy gm. Wólka – 137,07 pkt.
  17. miejsce OSP Płouszowice gm. Jastków – 144,06 pkt.

II Grupa C (kobiece drużyny pożarnicze) 

  1. miejsce OSP Garbów gm. Garbów – 112,45 pkt.
  2. miejsce OSP Wola Przybysławska gm. Garbów – 117,23 pkt.
  3. miejsce OSP Krężnica Jara gm. Niedrzwica Duża – 128,17 pkt.
  4. miejsce OSP Radawczyk gm. Niedrzwica Duża – 128,99 pkt.
  5. miejsce OSP Babin gm. Bełżyce – 136,32 pkt.
  6. miejsce OSP Kawka gm. Niemce – 136,77 pkt.

 

foto: Piotr Boryga, kpt. Andrzej Szacoń, sekc. Radosław Sala