Wypadek drogowy na al. Wincentego Witosa

22 października 2020 r. o godzinie 05:50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Lublinie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu al. Wincentego Witosa oraz ul. Wacława Moritza. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów PSP stwierdzono, że w jednym z samochodów osobowych znajduje się trzech nieprzytomnych mężczyzn i są uwięzieni w pojeździe. U dwóch mężczyzn stwierdzono brak funkcji życiowych. W drugim pojeździe znajdowała się przytomna kobieta. Działania zastępów polegały na wykonaniu dostępu i uwolnieniu osób poszkodowanych z samochodu marki Audi przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Strażacy wraz z ratownikami medycznymi przystąpili do reanimacji osób poszkodowanych. Pomimo długotrwałego wysiłku ratowników lekarz stwierdził zgon dwóch mężczyzn w wieku ok. 35 lat. Do szpitala przetransportowano mężczyznę w wieku ok. 35 lat oraz kobietę w wieku ok. 60 lat. W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy PSP ? 12 strażaków, 4 zespoły PRM oraz Policja. Działania zakończono o godz. 8:30.

Zdjęcia: JRG Nr 3 w Lublinie