Ćwiczenia Plutonu Ratowniczego OSP Lublin

W dniu 26 października 2017 r. na terenie szkółki leśnej „Borek Osmolice” w miejscowości Osmolice Pierwsze gmina Strzyżewice odbyły się ćwiczenia jednostek OSP KSRG zorganizowane przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Trzon sił stanowiły jednostki wchodzące w skład Plutonu Ratowniczego „OSP Lublin” – OSP Babin, OSP Garbów, OSP Niemce, OSP Strzeszkowice Duże oraz jednostki z terenu gminy Strzyżewice: OSP Piotrowice i OSP Żabia Wola dowodzone przez funkcjonariusza PSP z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Bychawie.

Celem ćwiczenia było podniesienie poziomu współdziałania sił i środków należących do Plutonu Ratowniczego „OSP Lublin” będącego pododdziałem Lubelskiej Brygady Odwodowej. Przeprowadzone założenia miały na celu sprawdzenie możliwości taktycznych podczas dostarczania wody na duże odległości oraz praktyczne porównanie efektywności różnych sposobów dostarczania wody: przetłaczania oraz przepompowywania przy wykorzystaniu  wyłącznie zasobów funkcjonujących w ramach plutonu ratowniczego.

Wszystkim strażakom biorącym udział w ćwiczeniach dziękujemy za zdyscyplinowanie i ciężką pracę związaną z budową "kilometrów" linii zaopatrzenia wodnego.

Szczególne podziękowania składamy Lasom Państwowym Nadleśnictwu Świdnik za pomoc oraz wyrozumiałość podczas organizowania i prowadzenia ćwiczeń na terenie Uroczyska „Osmolice”.

tekst/foto: ogn. M. Rozwałka